Kulturní a sportovní využití

okolí-sport

Okolí

V okolí Penzionu a restaurace u Floriánů se nachází jak spousta historických památek jako např. Jaroměřický zámek, třebíčské památky UNESCO – Bazilika sv. Prokopa, židovský čtvrť, židovský hřbitov, tak i pivovar Dalešice z filmu Postřižiny, mohelenská Hadcova step, Dalešická přehrada se svým parníkem, Hartvíkovickou pláží, Wilsonovou skálou,Valečským zámkem  a spoustou dalších historických i přírodních krás.

sport2

Sportovní využití

200 metrů od našeho penzionu je možnost využití největšího kongresového centra na Vysočině který nabízí: spinning, saunu, whirlpool, kulečník, šipky, bowling, turbo solárium, bazén, brouzdaliště pro děti, tenis a squash.

kolaz2

Dalešická přehrada

Koryto lemují příkré stráně, které jsou místy až 100 metrů vysoké. Krásu přehrady zvyšují zříceniny dvou středověkých hrádků, Kozlova a Holoubka. Zejména z vrcholu Kozlova je krásný pohled jednak přímo na přehradu, která tvoří veliké zákruty, jednak na okolní lesy, jimiž jsou vysoké stráně zarostlé. Přehrada je dnes především rájem rybářů, kteří zde mohou v poklidu odpočívat. Na přehradě se nachází Hartvíkovická pláž – skvělé místo k relaxaci a sport pro Vás i Vaši rodinu.

 

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím

hpp_servirka